Jakie zabezpieczenia stosuje się przy transporcie urządzeń medycznych?
- Szczegóły
USG, RTG, mammografy, inkubatory czy kardiomonitory to urządzenia medyczne, które wymagają specjalnych warunków nie tylko w kwestii przechowywania, ale również transportu. Najlepiej zlecić taką usługę profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym. Jakie zabezpieczenia są niezbędne, aby przewozić sprzęt do szpitali?
Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby transportować urządzenia medyczne?
Wiele placówek korzysta z transportu medycznego. Wsparcie firm, które się w nim specjalizują, przydaje się przede wszystkim szpitalom, laboratoriom, klinikom, importerom oraz dystrybutorom. Aby urządzenia bezpiecznie dotarły do miejsca docelowego, musi być spełnionych kilka warunków podobnych do tych, z którymi mamy do czynienia w przypadku przewozu elektroniki. Z uwagi na to, że urządzenia są cenne i wrażliwe, kluczowe jest zapewnienie bezpiecznych warunków. Poszukując odpowiedniej firmy, warto zwrócić uwagę na to, aby pojazdy:
- były ogrzewane (co ma szczególnie duże znaczenie zimą),
- były wyposażone w windę,
- były prowadzone przez doświadczonych kierowców, którzy na co dzień pracują z wrażliwym sprzętem.
Jak zabezpieczyć sprzęt medyczny podczas transportu?
Bezpieczeństwo sprzętu medycznego podczas przewozu będzie zagwarantowane, jeśli zostanie spełnionych kilka warunków. USG, mammografy i inne urządzenia najlepiej przewozić w oryginalnych opakowaniach. Należy też pamiętać o zabezpieczeniu luźnych elementów, pakując je ciasno do osobnego kartonu czy innego pojemnika.
Firma transportująca sprzęt medyczny powinna dysponować pojazdami wyposażonymi w specjalne pasy umożliwiające unieruchomienie urządzeń oraz wspomniane wcześniej windy. Konieczne jest też zapewnienie stałej temperatury i ochrona produktów przed wilgocią. Specjaliści powinni również pomóc w załadunku i rozładunku, aby mieć pewność, że sprzętowi się nic nie stanie.